Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU 112. Uluslararası Çalışma Konferansına Katıldı
< Geri

Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU 112. Uluslararası Çalışma Konferansına Katıldı
TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı İrfan KABALOĞLU, Cenevre Kentinde gerçekleştirilen 112'nci Uluslararası Çalışma Konferansı’na katıldı. KABALOĞLU, TÜRK-İŞ Genel Başkanı ve Türkiye İşçi Delegesi Ergün ATALAY başkanlığında oluşturulan işçi heyetinde yer aldı. Türkiye'deki işçi ve memur konfederasyonları ile sendikaların genel başkanlarının katıldığı Konferansa Türkiye'den hükümeti temsilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat IŞIKHAN ve işverenleri temsilen TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak AKKOL katıldı.
Temel çalışma ilkeleri ve hakları üzerine konuşma ve değerlendirmelerin yapıldığı, onayladıkları ILO Sözleşmelerini ihlal eden ülkelerin gündeme alındığı Konferans’ta insana yakışır iş ekseninde çalışma hayatını ilgilendiren pek çok konu görüşülüyor.
ILO'nun 187 üye devletinden işçi, işveren ve hükümet delegelerinin taraf olduğu konferansa hitaben Türkiye’deki sendikaları ve işçileri temsilen konuşma yapan Türkiye İşçi Delegesi Ergün ATALAY, ülkemizde ve dünyada çalışanların karşı karşıya kaldıkları sorunları anlattı. ATALAY, ayrıca Filistin için düzenlenen özel oturuma katılarak işgalin sona erdirilmesini, Gazze’nin yeniden inşa edilmesini, Filistin halkının bir an evvel evlerine kavuşmalarını ve soruna iki devletli kalıcı bir çözüm bulunmasını istedi.
Genel Başkanımız İrfan KABALOĞLU, yarın Almanya ile çeyrek final maçı yapacak olan Ampute futbol takımımız ile Cenevre'de biraraya geldi. KABALOĞLU Ampute Milli takım teknik direktörü İsmail TEMİZ'e (TEDAŞ'ta üyemiz), Savaş KAYA'ya (DSİ'de üyemiz) ve tüm Milli takım oyuncularımıza şampiyonluk yolunda başarılar diledi.