INDUSTRIALL KÜRESEL SENDİKASI İCRA KURULUNA KATILAN ŞAHİN: "MENA BÖLGESİNDE ELEKTRİK ÜRETİM, İLETİM VE DAĞITIM SENDİKALARINA ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ" DEDİ
< Geri

27-28 Nisan 2017 tarihlerinde Cenevre'de bulunan ILO binasında gerçekleştirilen  Industriall Küresel Sendikası İcra Kurulu toplantısına katılan Şahin; "Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde faaliyet gösteren elektrik sektör sendikalarını biraraya getireceğiz"  dedi. Petrol, kimya ve tekstil gibi sektörlerin aksine elektrikte örgütlü sendikaların düzenli bir şekilde toplanamadıklarını, bölgedeki sorunları istişare edemediklerini ve tecrübe paylaşımında bulunamadıklarını söyledi. Bu eksikliği gidermek için bölgenin en güçlü enerji sendikası olan Tes-İş'in öncü bir rol üstleneceğini belirten Şahin, MENA bölgesinde yer alan ülkelerde faaliyetlerini sürdüren sendikaların, 4-5 Mayıs 2017 tarihlerinde Tes-İş Genel Merkezinde biraraya geleceğini ve Industriall çatısı altında bir Elektrik İletişim Ağı oluşturacaklarını ifade etti.

Bu konu; Industriall Küreselin MENA Bölge toplantısı ve İcra Kurulu toplantısında dile getirildi. Bölge ülkelerinin sendika temsilcileri, Tes-İş'e ve genel başkanımıza gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.