ŞANLIURFA ŞUBE 11. OLAĞAN GENEL KURULUMUZ YAPILDI
< Geri

Şanlıurfa Şubemizin 11. Olağan Genel Kurulu DSİ  GAP 15.Bölge Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.


Genel Kurula; üye ve delegelerin yanı sıra,  Genel Sekreterimiz Rıfat Pakkan, Genel Mali Sekreterimiz Sedat Çokol, Genel Mevzuat  Sekreterimiz İsmail Bingöl, Genel Teşkilatlandırma  Sekreterimiz Mehmet Solak, Genel Eğitim Sekreterimiz Metin Durdu ile sendikamıza bağlı 11 şubenin başkan ve yöneticileri, Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba ve Mahmut Kaçar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol, birçok kurum amiri ve STK temsilcisi katıldı. 

Genel kurulun  açış konuşmasını bir kez daha TES-İŞ Şanlıurfa Şube Başkanı seçilen Ramazan Düzme yaptı ve şunları söyledi: “Sendikaların gücü ve başarısı ancak üyelerinin birlik ve beraberliği ile sağlanabilir. Şanlıurfa Şubemizin üyeleri, bu birlik ve beraberliği her zaman göstermiş ve göstermeye devam edecektir.

Bizler, şube yönetimi olarak bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmaları aynen sürdüreceğiz. Ancak, şu an burada bulunan milletvekillerimize bir sitemimiz olacak. Çalışan kesim olarak çok sorunumuz var, bu dönem yoğun olduklarını biliyoruz, ama kendilerinden daha fazla ilgi bekliyoruz.”

Ramazan Düzme konuşmasına şu şekilde devam etti: “Aramıza nifak sokulmasına bugüne kadar asla izin vermedik. Bizim kitabımızda ayırımcılık yoktur, bundan sonra da ötekileştirmeye asla müsaade etmeyiz. Tek bir şiarımız var; bayrak, bağımsızlık, vatan ve devlet. Bayrağımız şehit kanlarıyla süslenmiş ay yıldızlı bayrağımızdır. Birbirinizi sevin, birlik beraberliğinizi koruyun, hainlere asla yol vermeyin, bizler her zaman sizin yanınızdayız, Cumhurbaşkanımızın yanındayız” dedi.   

 Genel Kurul tarafından divan başkanlığına seçilen TES-İŞ Sendikası Genel Sekreteri Rıfat Pakkan ise; yaşadığı sağlık sorunu nedeniyle Genel Kurula katılamayan Genel Başkanımız Mustafa Şahin’in mesajını ilettikten sonra şunları söyledi: “TES-İŞ Sendikası olarak, 1963 yılından beri üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak adına toplu iş sözleşmeleri bağıtlıyoruz. Enerji iş kolunda; kamu ve özel sektörde, enerji dağıtım, üretim, iletim, sulama birlikleri ve kamu ihale kanuna tabi işyerleri de dahil olmak üzere, 300’den fazla toplu iş sözleşmesi sürecini yürütüyoruz. Ocak 2017 istatistiklerine göre, Enerji iş kolunda en büyük işçi sendikasıyız.

Örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, sadece sendikaya üye oldukları için işten çıkarılan işçilerin işe iadelerini istiyoruz. Zorunlu arabuluculuk müessesini doğru bulmuyoruz. 4857 Sayılı Kanunda yapılacak değişiklik ile zaman aşımı süresinin on yıldan iki yıla düşürülmesini hak kaybı olarak görüyoruz.

Çalışan emekçiler olarak, insan onuruna yakışır iş istiyoruz, istihdamın korunmasını, işsizliğin önlenmesini ve taşeron işçiliğin sona erdirilmesini istiyoruz. Geçici işlerde çalışan işçilere kadro verilmesini, cinayet haline gelen iş kazalarının önlenmesini, kayıt dışının sona erdirilmesini, vergi adaletsizliğinin giderilmesini, kırmızı çizgimiz olan kıdem tazminatımıza dokunulmamasını, eşit işe eşit ücret verilmesini, kadın istihdamının artırılmasını istiyoruz. Küresel sermaye için çalışma yaşamının kuralsız hale getirilmesine karşı çıkıyoruz. Toplumsal barışın sağlanmasını istiyor, terörü lanetliyoruz.

TES-İŞ Sendikası olarak, bağlı bulunduğumuz TÜRK-İŞ çatısı altında; bayrağın tekliği, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türkiye’nin bekası için çalışma barışı ve uzlaşı kültürü çerçevesinde üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumaya devam ediyoruz.”

Diğer konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda önümüzdeki dört yıllık süre için Şanlıurfa Şubemizin Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları oluşmuş, aşağıda isimleri yer alan arkadaşlarımız bu kurullarda yer almışlardır. Kendilerini tebrik ediyor, başarılı bir çalışma dönemi diliyoruz. Şanlıurfa Şube Genel Kurulu’nun tüm çalışma hayatına ve TES-İŞ camiasına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.    

Yapılan seçimler sonucunda Ramazan Düzme Şube Başkanlığına seçilirken, Şube Sekreterliğine Yusuf Aksoy, Mali Sekreterliğe  İzzettin Yıldız, Teşkilatlandırma Sekreterliğine  Celal Doğma ve  Eğitim Sekreterliğine ise  Mahmut Dizçi yeniden seçildiler.