ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 102. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR, AZİZ ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİ MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUZ.
< Geri

Türk Milleti’nin varlığı, bağımsızlığı, birlik ve beraberliği için kazanılmış en önemli zaferlerden birisi olan Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünü kutluyor, Aziz Şehit ve Gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz.  

 

Çanakkale Zaferi Türk Milleti’nin varlığı, bağımsızlığı, birlik ve beraberliği uğruna tarih boyunca yazılmış en önemli destanlardan birisidir. Türk Milleti, Çanakkale’de emperyalist güçlerin vatanımızı işgalini önlemiş, bir devri sona erdirerek, yeni bir devrin açılmasını sağlamıştır.  

 

Tüm olumsuzluk ve imkansızlıklara rağmen göğsünü düşman kurşunlarına siper eden Kahraman Türk Milleti, her karış vatan toprağını dökülen kanlarıyla savunmuştur. Fransız ve Birleşik Krallık donanmalarından oluşan ve dünyanın yenilmez denilen en büyük donanması, Türk Milletinin inancı, azmi ve vatan aşkıyla Çanakkale’de bozguna uğratılmıştır.

 

 Denizden ve karadan düşmana geçit vermeyen Mehmetçik, “Çanakkale Geçilmez” sözünü altın harflerle tarih sayfalarına yazdırmıştır.

 

Savaşmak için vatanın her köşesinden Çanakkale’ye akın eden Türk Milleti, koşullar ne olursa olsun bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

 

Çanakkale ruhunu hiçbir zaman kaybetmeyen Türk Milleti; bağımsızlığına, milli birlik ve beraberliğine karşı bitmek, tükenmek bilmeyen saldırıları dün olduğu gibi bugün de aynı inanç ve kararlılıkla bertaraf etmektedir.

 

Dün Çanakkale’de ve tarih boyunca tüm vatan topraklarında ve sınır ötesinde hayatlarını hiçe sayarak yazdıkları destanlarla bu vatanı bize emanet eden GAZİ MUSTAFA Kemal’i, silah arkadaşlarını ve tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.   

 

                                                                                                                                                                                                                                                                            TES-İŞ Yönetim Kurulu