TES-İŞ ŞUBE GENEL KURULLARI BAŞLADI. İLK ŞUBE GENEL KURULUMUZU DİYARBAKIR’DA GERÇEKLEŞTİRDİK
< Geri

Diyarbakır 2 No’lu Şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu’nu 11 Mart 2017 tarihinde DSİ 10. Bölge Müdürlüğü Kongre Salonunda gerçekleştirdik. Böylece, TES-İŞ şube genel kurulları süreci de Diyarbakır’da başlamış oldu.

Genel Başkanımız Mustafa Şahin’in katıldığı ve Divan Başkanı seçildiği; Diyarbakır 2 No’lu Şube Genel Kuruluna, Genel Sekreterimiz Rıfat Pakkan, Genel Eğitim Sekreterimiz Metin Durdu, Urfa Şube Başkanımız Ramazan Düzme, Van Şube Başkanımız Naif Balandı, Ankara 1 ve 2 No’lu Şube Başkanlarımız Dural Karakoç ve Fatih Tülek, Kayseri Şube Başkanımız Hasan Aydın, Diyarbakır 1 No’lu Şube Başkanımız Ali Öncü, Eskişehir Şube Başkanımız Ünal Dar, Edirne Şube Başkanımız Zeki Şişko, Elazığ Şube Başkanımız Erdeniz Erdim, Afşin Şube Başkanımız Mustafa Kılıç, Erzurum Şube Başkanımız Muharrem Demircan katıldı.

Türk-İş 7’inci Bölge Temsilcisi Zülküf Bahri Karakoç, Tarım İş Şube Başkanı Beşir Işık ve Haber-İş Şube Başkanı Hüseyin Erdal’ın da katıldığı şube genel kurulu büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

Genel Kurula bir konuşma yapan Genel Başkanımız Mustafa Şahin, ülkemizin son yıllarda en büyük sorunu haline gelen terör olaylarını kınadı, terörün dini, dili veya ırkı olmadığının altını çizerek birlik, beraberlik mesajı verdi.

DSİ 10. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan ve genel kurula da ev sahipliği yapan yeni tesislerde emeği geçenlere teşekkür eden Şahin, hükümet tarafından sıklıkla gündeme getirilen kıdem tazminatı konusunda taviz verilmeyeceğini dile getirdi. NACE kodlaması ile işkolu belirlenmesi nedeniyle, örgütlenmede çeşitli sorunlar yaşandığına değinen Şahin, kamu toplu iş sözleşmeleri konusunda TES-İŞ’in hazırlıklarını tamamladığını, süreci yakından takip ettiğini ve en iyi sonucu almak için her türlü çabayı göstereceğini söyledi.

Diyarbakır 2 No’lu Şube Başkanlığına seçilen Şükrü Kaçmaz dördüncü kez bu onurlu görevi üstlenmiş oldu. Kaçmaz seçim sonrası yaptığı konuşmada, çalışma arkadaşlarına desteklerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Diyarbakır’ın evliyalar diyarı olduğunu, din, dil, ırk ayrımı olmaksızın büyük bir aile olarak, insana sevgi ve saygı temelinde hizmet vermeye devam edeceklerini ifade etti.  

Diyarbakır 2 No’lu Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarına önümüzdeki dört yıllık süre için aşağıda isimleri yer alan arkadaşlarımız seçildi. Kendilerini tebrik ediyor, başarı bir çalışma dönemi diliyoruz. Diyarbakır 2 No’lu Şube Genel Kurulu’nun tüm çalışma hayatına ve TES-İŞ camiasına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.    

 

Diyarbakır 2 No’lu Şube Yönetim Kurulu:

Şube Başkanı, Şükrü Kaçmaz

Şube Sekreteri, Ümit Öner

Şube Mali Sekreteri, Abdulfetah Esmer

Şube Teşkilat Sekreteri, Mehmet Duran

Şube Eğitim Sekreteri, İlhan Çiçek

 

Denetim Kurulu:

Rıfat Taşan

Ahmet Demir

Zülküf Cansever

 

Disiplin Kurulu Üyeleri:

Hüseyin Ecer

Şahin Ulufer   

Mahmut Yaşar