KCETAŞ'IN 90. YILI KAYSERİ'DE KUTLANDI: "TÜRKİYE'DE MİLLİ ENERJİ'NİN BAŞLANGICI
< Geri

Genel Başkanımız Mustafa ŞAHİN, Genel Sekreterimiz Rıfat PAKKAN ile birlikte Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. tarafından düzenlenen “Türkiye’de Milli Enerji’nin Başlangıcı” temalı 90. Yıl kutlamasına katıldı. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ’ın yanı sıra T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner YILDIZ’ın katıldığı kutlama 8 Şubat 2017 tarihinde Kayseri’de gerçekleştirildi.

KCETAŞ’ın büyük hissedarı olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ve KCETAŞ Yönetim Kurulu’nun Başkanı Mustafa ÇELİK yaptığı konuşmada şirketin, enerji sektörü için kutup yıldızı niteliğinde olduğunu söyledi ve 90 yıllık başarı öyküsünü anlattı. Şirketin Genel Müdürü Hidayet ATASOY, şehrin şirkete sahip çıktığını ve böylece her yıl yüzde 15-20 oranında büyüme kaydedildiğini anlattı.   

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ, özel üretimin önemine değindi ve KCETAŞ’ı milli politikaların uzantısı ve temel taşlarından birisi olarak nitelendirdi. KCETAŞ’ın uzun süre yönetim kurulu başkanlığını yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ ise yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nin hissesini yüzde elli bire çıkartarak, Kayseri’ye hediye ettiklerini anlattı.  ÖZHASEKİ, konuşmasının ardından şirketin ikinci büyük hissedarı ve ortaklarından Sema CINGILLIOĞLU’NA plaket verdi.

90. yıl kutlamasına katılan bir diğer önemli isim Vali Süleyman KAMÇI oldu. Vali KAMÇI kutlamada, milli enerji vurgusunun yapılmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti ve Kayseri’deki enerji yatırımları hakkında bilgi verdi.  

Şirkette uzun süre Genel Müdürlük yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ konuşmasında, TES-İŞ Sendikası’nın KCETAŞ ile sürdürdüğü toplu sözleşme müzakerelerini övdü. YILDIZ, TES-İŞ’in sendikacılıktan geri durmadığını, ancak sahip olduğu hisselerini toplu sözleşmelerde suiistimal etmediğini ifade etti.