TES-İŞ GENEL BAŞKANI MUSTAFA ŞAHİN SENDİKA ÜYELERİ VE İŞVERENLERLE BİR ARAYA GELDİ
< Geri

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Genel Başkanı Mustafa Şahin, "Artık '15 Temmuz öncesi, 15 Temmuz sonrası' diye milat kabul ettiğimiz bir tarih belirledik" dedi. Kahramanmaraş'taki sendika üyeleri ve işverenlerle Devlet Su İşleri (DSİ) 20. Bölge Müdürlüğü Cumhuriyet Salonunda bir araya gelen Şahin, Türkiye'nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirterek, devlete ve güvenlik güçlerine sıkıntılardan bir an önce kurtulması için başarı diledi.

"AMAÇ İÇ SAVAŞTI"
15 Temmuz darbe girişiminin amacının iktidar olmak değil, Türkiye'de iç savaş çıkarmak olduğuna işaret eden Şahin, "Artık '15 Temmuz öncesi, 15 Temmuz sonrası' diye milat kabul ettiğimiz bir tarih belirledik. Eğer 15 Temmuz'da yapılanların karşısında durmamış olsaydık, bugün bu toplantıda hiç birimiz olmayabilirdik. Çünkü yapılmak istenen iktidarı ele geçirmek, iktidar olmak, Başbakan, Cumhurbaşkanı olmak değil, iç savaş çıkarmaktı" dedi.

ÖLÜMÜ GÖZE ALDILAR
Şahin, darbe girişiminin olduğu gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'sokağa çıkın' çağrısı üzerine, herkesin demokrasiye ve ülkesine sahip çıkmak adına ölümü pahasına tankların önüne yattığını söyledi. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin bütünüyle temizlenmesi gerektiğine yürekten inandıklarını vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

TEMİZLENMESİ GEREK
"Çok şükür ülkemiz bu badireyi atlatmış oldu. Bitti mi? Bitmedi. Öyle bir noktaya gelmiş ki tüm kamu kurum ve kuruluşları hatta özel sektörde maddi manevi katkı sağlamış konumuna gelen bir sürü holdinglerle karşılaştık. Bunların mutlaka temizlenmesi gerektiğine yürekten inanıyoruz."