ENERJİ TASARRUFU HAFTASI
< Geri

İnsan hayatının en önemli unsurlarından biri olan enerji, en basit ve yaygın kullanımı ile iş yapabilme yeteneği olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle, enerji elde edemeden yaşamsal faaliyetlerimizin hiçbirini gerçekleştirememekteyiz.

Günlük hayatımızda petrolden doğal gaza, kömür ve hidroelektrikten güneş ve elektrik enerjisine, mekanik ve ısı gibi bir çok enerji kaynaklarını kullanmaktayız.

Hayatımızın her alanında kullandığımız enerji kaynaklarını akıllı olarak, israf etmeden, gerektiği kadar ve verimli bir şekilde kullanmak dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. İşte bu bilincin yaygınlaşması için her yıl ocak ayının 2. haftası “Enerji Tasarrufu Haftası”olarak kutlanmaktadır. 

Enerji sektöründe yer alan sendikamıza üye işçiler tarafından büyük emek harcanarak üretilen enerjinin vatandaşlarımızın kullanımına sunulduğu unutulmamalı, tasarruf edilen her enerjinin aynı zamanda üyelerimizin alın terinin ve emeğinin korunması anlamına geleceği bilinmelidir.

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, ekonomimize katkıda bulunmak ve gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye’de yaşama imkanı sağlamak adına vatandaşlarımıza enerjiyi yerinde ve tasarruflu bir şekilde kullanmaları çağrısında bulunuyor, “Enerji Tasarrufu Haftasını” kutluyoruz.