SENDİKAMIZIN KURULUŞUNUN 58. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
< Geri

Genel Başkanımız Ersin Akma, sendikamızın 58. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle aşağıdaki şekilde bir kutlama mesajı yayınladı. 

 

     SENDİKAMIZIN KURULUŞUNUN 58. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Sendikamız; Türkiye Enerji, Su, Gaz, DSİ İşçi Sendikaları Federasyonu adıyla 12 Aralık 1963 yılında Ankara’da kurulmuş ve günümüze kadar yarım aşırı geçen süre boyunca Türkiye’de sendikal hak ve özgürlüklerin garantisi, enerji, su ve gaz işçilerinin insan onuruna yakışır iş mücadelesinin öncüsü olmuştur.  

TES-İŞ, verdiği sendikal hak mücadelesinin yanında; üyesi bulunduğu TÜRK-İŞ Konfederasyonu’nun çatısı altında milli birlik ve beraberliğin garantisi, Türkiye’de demokrasinin ve Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunucu olmuştur. Bugüne kadar ikili ve üçlü sosyal diyalog anlayışı içerisinde sürdürdüğü çalışmalarıyla ülkemizde çalışma hayatının ve endüstriyel ilişkilerin gelişmesine önemli katkılar sunan TES-İŞ, masada bağıtladığı toplu iş sözleşmeleri, sendikal mücadele tarihine geçen eylemleri ile üyelerinin hak ve menfaatlerini korumuş ve geliştirmiştir. Dünya işçi hareketinin önemli bir parçası olan TES-İŞ, uluslararası işçi dayanışmasının sağlanmasında da aktif rol üstlenmiştir.     

TES-İŞ, insan onuruna yakışır bir iş ve yaşam için verdiği mücadelede başarı ve gurur dolu 58 yılı geride bırakmıştır. TES-İŞ, şanlı tarihi ve sahip olduğu engin tecrübe ile üyelerinin hak ve menfaatlerini, tüm işçilerin sendikal haklarını ve toplu sözleşme düzenini garanti altına almak ve gelir adaletini sağlamak için aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

Teşkilatımız, Türkiye’nin her bölgesini enerji ağları, su ve gaz ile ören üyeleriyle omuz omuza, 12 Aralık 1963 yılında yola çıkan ve bugüne kadar sendikamızda görev alan tüm yöneticilerimizin ve üyelerimizin kendilerine bıraktığı emanete sonuna kadar sahip çıkacaktır.


Sendikamıza ve bugüne kadar verdiğimiz hak mücadelesine emeği geçen vefat etmiş üye ve eski yöneticilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Sendikamızda bir şekilde görev almış ve bugün hayatta olan tüm büyüklerimize, arkadaşlarımıza sendikamıza sundukları katkıları için teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.


Teşkilatımızın ve TES-İŞ Ailesinin 58. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun!

 “TES-İŞ’in Emeğin ve Alın Terinin Gerçek Sahipleri TES-İŞ Üyeleridir”

 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU