IndustriALL Küresel İcra Kurulu 3. Dünya Kongresi Öncesi Toplandı
< Geri

IndustriALL Küresel İcra Kurulu 3. Dünya Kongresi Öncesi Toplandı

IndustriALL Küresel İcra Kurulu; 14-15 Eylül 2021 tarihlerinde üç binin üzerinde katılımla ve video konferans şeklinde gerçekleştirilecek olan 3. Dünya Kongresinin hazırlıklarını görüşmek üzere toplandı. 06 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya aynı zamanda IndustriALL İcra Kurulu Asil Üyesi olan Genel Başkanımız Ersin AKMA katıldı. 

İcra Kurulunun gündeminde 3. Dünya Kongresi ile ilgili hazırlıklar ve konu başlıkları yer aldı. Toplantıda beş ana başlıktan oluşan gündem çerçevesinde; tüzük değişiklikleri ile ilgili öneriler, kongrede liderlik pozisyonlarına yapılacak öneriler, Kararlar Komitesi ve aciliyet arz eden kararlar, İtimatnameler Komitesi üyeleri için kongreye sunulacak tavsiye, kongre hazırlıkları ve diğer konular görüşüldü.  

Açılışta konuşan ve kongre hazırlıkları ile ilgili bilgi veren IndustriALL Küresel Başkanı Jörg Hofmann, video konferans şeklinde gerçekleştirilecek 3. Dünya Kongresi için teknik altyapının tamamlandığını, herkesin düşüncesini ifade edebileceği ve oyunu kullanabileceği demokratik bir platformun oluşturulduğunu söyledi. 

Hofmann, kadın komitesi temsilcileri ve diğer katılımcılar, 3. Dünya Kongresinde İcra Kurulu ve diğer organlara seçilecek kişiler arasında cinsiyet eşitliğinin sağlanması gerektiğinin ve kurulların en az yüzde kırkının kadın olması gerektiğinin altı çizdiler. Hofmann, IndustriALL bünyesinde yüzde kırk kadın temsili hedefine ulaşabilmek için çok çalıştıklarını ifade etti.