30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun..
< Geri

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun..

 

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da büyük bir zaferle sonuçlanmış ve şanlı tarihimize altın harflerle yazılmıştır. 

30 Ağustos Zaferi, tıpkı Malazgirt ve Çanakkale Zaferleri gibi Türk Milletinin vatanından, bağımsızlığından ve istikbalinden asla vazgeçmeyeceğinin kanıtı ve tarihteki en önemli sembollerinden birisidir. 

30 Ağustos Zaferi,  aradan geçen 99 yıla rağmen Milletimiz ve özellikle gençlerimiz için bağımsızlığımıza ve istikbalimize olan düşkünlüğümüz ile  demokratik Türkiye'nin yolunu aydınlatan bir meşaledir.  Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde geçen Milli mücadele yılları ve kazanılan 30 Ağustos Zaferi aynı zamanda dünyanın hangi bölgesinde olursa olsun mazlum milletlere  umut ışığı olmaya devam etmektedir. 

Kurtuluşa kadar giden Milli mücadele dönemi ve sonrasında Milletimizin azmi ve kararlığı ile başarılanlar, bugünün güçlü Türkiye'sinin temellerini oluşturmuştur. 

TES-İŞ, demokratik, çağdaş güçlü Türkiye'nin inşası yolunda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, silah arkadaşlarının ve aziz şehitlerimizin emanetlerine gerektiğinde canı pahasına sahip çıkmaya devam edecektir. 

30 Ağustos zafer Bayramını büyük bir coşkuyla kutluyor,  bağımsızlık ve istikbal yolunda şanlı tarihimiz boyunca bize nice zaferler kazandıran tüm şehitlerimize Allah'tan (cc) rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyoruz. 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun...

 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU