TES-İŞ YALAN VE İFTİRALARA KARŞI HUKUK MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR
< Geri

TES-İŞ, Sabah Gazetesi ‘ne gönderdiği  tekzip ve Enerji-İş Sendikası ile Yeni Akit internet sitesi için yaptığı suç duyuruları ve yayın kaldırma talebinin ardından bugün ( 18.10 2016) itibariyle Yeni Şafak İnternet Sitesi,  Enerji-İş Sendikası Yöneticileri  ile Facebook yayınında TES-İŞ’i  “FETÖ’cü olmakla suçlayan Fatih Çoksu hakkında suç duyurusunda bulundu.

TES-İŞ’e yönelik yalan ve iftiralarla dolu haber, Yeni Akit İnternet Sitesi ve Sabah Gazetelerinin ardından aynı  kelime ve cümlelerle Yeni Şafak İnternet Sitesi’nde yayınlandı. Enerji-İş Sendikası da bu haberi sitesinde yayınlamanın yanı sıra ulaşabildiği üyelerimizin  WhatsApp adreslerine haberle ilgili link paylaşımında bulundu.

TES-İŞ, sendikacılığı “ yalan ve iftiralarla TES-İŞ’ten üye çalmak” sanan Enerji-İş Sendikası yöneticileri için bu eylemlerinden dolayı suç duyurusunda bulundu. Yeni Şafak İnternet Sitesi için de “yalan ve iftira içerikli haber” yayınlamaktan suç duyurusunda bulunan TES-İŞ , yetkililere yayın kaldırma talebini de iletti.

TES-İŞ üyesi olup üyelikten istifa eden ve konuşmalarından Enerji-İş üyesi olduğu anlaşılan Fatih Çoksu adlı kişi ise yaptığı Facebook  yayınında TES-İŞ’i FETÖ’cü olmakla suçladı  ve bu suçlamayı hayali yalanlarıyla katmerleştirdi.  TES-İŞ Fatih Çoksu adlı bu kişi hakkında da başta Fetö’cülük olmak üzere yaptığı iftiralar nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

TES-İŞ bir işçi sendikasıdır ve Anayasa ve yasalardan kaynaklanan görevini harfiyen yerine getirmek  için uğraş vermektedir.  Enerji işkolunda elbette bir başka konfederasyona bağlı bir başka sendika da var olabilir ama sendikal mücadele yalan ve iftiralar üzerinden ya da “üye çalma” girişimlerinden ibaret olursa, bu yöntemleri kullanan o sendika her şeyden önce yasalar önünde mahkum olacaktır.

Öyle anlaşılmaktadır ki, benzeri haberler yine benzeri gazeteler ve internet sitelerince kullanılmaya devam edilecek, Enerji-İş de o haberlere  link gönderme çabasını sürdürecektir.  Ama, TES-İŞ yapılan tüm bu çirkin saldırılara karşı her zaman olduğu gibi bugün de  ağırbaşlılığını koruyacak, mücadelesini yasal zeminde sürdürmeye devam edecek, yalan ve iftiralarla dolu her haber ve bu haberleri yayma girişimine karşı her türlü yasal yol kullanılacaktır.

Aşağıda, TES-İŞ’in Yeni Şafak İnternet Sitesi,  Enerji-İş Sendikası Yöneticileri  ile Facebook yayınında TES-İŞ’i  “FETÖ’cü olmakla” suçlayan Fatih Çoksu hakkında yaptığı suç duyurusu  bulunmaktadır.  Yeni Şafak İnternet Sitesi’nde yayınlanan haber ile ilgili olarak “yayın kaldırma”  talebi de yeralmaktadır.