TES-İŞ’TEN SABAH GAZETESİ'NE TEKZİP, YENİ AKİT İNTERNET SİTESİ İLE ENERJİ-İŞ İNTERNET SİTESİNE SUÇ DUYURUSU
< Geri

TES-İŞ’e yönelik saldırılar, uzun bir aradan sonra yeniden başlamıştır. Önce Yeni Akit internet sitesinde “TES-İŞ’te Enerji Oteli Yolsuzluğu” başlığı altında bir haber yayınlanmış, ENERJİ-İŞ  internet sitesinde ise bu haber kaynak gösterilerek, haberle hiçbir ilgisi olmayan ve “TES-İŞ’in yolsuzlukları ayyuka çıktı” başlığıyla bir haber kullanılmıştır. Ardından da Sabah Gazetesi, Akit Gazetesi’nde çıkan haberle büyük bir benzerlik taşıyan ve “ TES-İŞ’te milyonluk yolsuzluklar” başlığını taşıyan bir habere yer vermiştir.

Yayınlanan tüm bu haberler,  2007 yılında gündeme getirilen ve aynı yıl haberleştirilen konulardır.  Konularla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunun 2007/119 sayılı evrakı ile soruşturma yapılmış, soruşturma sonunda kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmiş, karara yapılan itiraz Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesinin 02.05.2007 gün ve 2007/1008 sayılı kararı ile reddedilmiştir. Yine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunun 2009/127 sayılı evrakı ile soruşturma yapılmış, soruşturma sonunda 22.09.2011 tarihinde 2011/1687 karar numarası ile kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmiş ve karar kesinleşmiştir.

Hukuka aykırı, güncel olmayan, yıllar öncesine dayanan ve gerçeğe aykırılığı mahkeme kararlarıyla kesinleşmiş  haberlerin yeniden gündeme getirilmesi, bazı çevrelerin TES-İŞ aleyhine, TES-İŞ’in yıpratmaya  ve itibarsızlaştırmaya yönelik çabalarının bir ürünüdür. “Çamur at izi kalsın” mantığı ile yaptırılan bu haberlere ilişkin sendikamız gerekli hukuki girişimlerde bulunmuştur. Sabah Gazetesi’ne tekzip gönderilmiş,  Yeni Akit İnternet Sitesi ve Enerji-İŞ internet sitesi için de suç duyurusunda bulunulup, haberlerin kaldırılması istemi hukuki mercilere iletilmiştir.

Konuyla ilgili tekzip metni ile yapılan suç duyuruları aşağıda yer almaktadır.

 

Üyelerimizin ve ilgililerin bilgisine sunulur:

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________