"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlu Olsun
< Geri

"19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlu Olsun


Milletimizin verdiği kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesi; büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuruyla denize açılması ve 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a ulaşması ile birlikte başlamıştır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Milletimiz; emperyalist kuvvetlerin ülkemizdeki işgaline son vermek üzere ayağa kalkmış ve adeta şahlanarak, tarihte eşi benzeri görülmemiş ve dünyada çok az millete nasip olacak bir kahramanlık destanı yazmıştır. Milletimiz, içinde bulunduğu imkansızlıklara rağmen, büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün etrafında bütünleşmiş, bağımsızlığına olan düşkünlüğü, sahip olduğu iman, cesaret ve inanç sayesinde emperyalist kuvvetlere karşı büyük bir zafer kazanmıştır. 

Bugünün Türkiye Cumhuriyetinin temelleri Milli Mücadelenin başladığı o gün atılmış; 19 Mayıs 1919, dünyada bağımsızlık ve demokrasi mücadelesi veren tüm mazlum Milletler için umut ışığı olmuştur.  

Milli Mücadelenin doğum günü olan 19 Mayıs'ı gençlerimize armağan eden Atatürk, kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ve şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan topraklarını da gençlerimize emanet ederek, onlara aynı zamanda kutsal bir görev vermiştir. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, tüm şehit ve gazilerimize kurtardıkları bu güzel vatan ve sahip olduğu değerleriyle birlikte kurdukları Türkiye Cumhuriyeti için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. TES-İŞ Sendikasının her ferdi, bağımsız, güçlü Türkiye Cumhuriyeti için gençlerimizle birlikte bu kutsal emanetin bekçisidir.  

Milli mücadelemizin başlangıcının 102. yılında "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını" büyük bir coşkuyla kutluyor, bize vatan topraklarında onurumuzla yaşama olanağını sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnetle ve saygıyla anıyoruz. 

 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU