İSRAİL GÜÇLERİNİN RAMAZAN AYINDA MESCİ AKSA’YA SALDIRILARINI KINIYOR, ŞİDDETLE LANETLİYORUZ!
< Geri

İSRAİL GÜÇLERİNİN RAMAZAN AYINDA MESCİ AKSA’YA SALDIRILARINI KINIYOR, ŞİDDETLE LANETLİYORUZ! 

İsrail güçlerinin, Mescid-i Aksa'nın avlusuna girmesi ve orada mübarek Ramazan ayında namaz kılan ve dini ibadetlerini yerine getiren insanlara ses bombaları ve plastik mermilerle saldırmasını, Kudüs’ün doğusundaki Filistinli aileleri göçe zorlamasını ve işgalci zihniyetini şiddetle kınıyor, lanetliyoruz. Önümüzdeki günlerde saldırıların artmasından ve şiddetlenmesinden büyük bir endişe duyuyoruz. 

Kudüs, üç semavi din için de kutsal sayılan mukaddes bir şehirdir ve ortak yaşama kültürünün önemli bir simgesidir. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa ve Kudüs’e yapılan saldırı İslam alemine olduğu gibi bütün insanlığa ve dinler arası barışa yapılmış bir ihanettir. Filistin’de yaşananlara sessiz kalınması gelecekte çok daha tehlikeli gelişmelere neden olabilecek, Orta Doğuda yeni çatışmaları tetikleyebilecektir. Yaşananlara ve BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Kurulu’nun aldığı kararları hiçe sayan İsrail’in zulmüne göz yumanları tarih affetmeyecektir. 

İsrail’in Filistin’e, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya karşı süreklilik arz eden insanlık dışı militarist saldırılarına karşı Uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırıyoruz. Yaralanan Filistin’li kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU