TÜRK-İŞ: "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Bu Yıl Yine Sosyal Medya ve Dijital Platformlarda Kutlanacak"
< Geri

TÜRK-İŞ: "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Bu Yıl Yine Sosyal Medya ve Dijital Platformlarda Kutlanacak"

Türk-İş, 1 Mayıs'ı  üye sendikaları ile birlikte ağırlıklı olarak sosyal medya ve dijital platformlarda kutlayacak. Bunun yanında 81 ilde sembolik katılımla toplantılar düzenlenecek ve Türk-İş temsilciliklerinde sosyal mesafe kuralına uyularak  1 Mayıs bildirisi okunacak.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs'ın bu yıl da Covid-19 salgınının gölgesinde kutlanacağını, ancak  tüm olumsuzluklara rağmen, 1 Mayıs'ın anlam ve önemine uygun bir kutlama için hazırlıkların yapıldığını ifade etti. 

Atalay,  26 Nisan-1 Mayıs arasında afişler, görseller, videolar ve 'Her Yerde Birlikteyiz' sloganıyla 1 Mayıs'ın üye sendikalarla birlikte coşkuyla kutlanacağını söyledi. 

Atalay, ayrıca Türk-İş Yönetim Kurulunun; 1 Mayıs 1977'de hayatını kaybedenleri anmak üzere, tüm işçileri temsilen Taksim Anıtı'na çelenk bırakabilmesi için gerekli girişimlerde bulunulduğunu  bildirdi. Salgının hayatımızdan çıkmasını dileyen Atalay, tüm emek örgütlerine gelecek yıl 1 Mayıs'ın hep birlikte ve coşkulu bir miting şekilde kutlanılması çağrısında bulundu. Ülkemizin ve çalışanların bu birlikteliğe her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu belirtti.