“ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI KURULDU”
< Geri

“ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI KURULDU”

“ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI GÖREVİNE Prof. Dr. Vedat BİLGİN ATANDI”

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanlığının kurulmasına dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı  bakanlıklara yapılan atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.   

Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı birbirinden ayrılarak, bizim de taleplerimize uygun bir şekilde iki farklı bakanlığa dönüştürüldü. Çalışma ve  Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Prof. Dr. Vedat Bilgin,Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına görevine ise Derya Yanık atandı. Her iki bakanlığın da devasa sorumlulukları ve iş yoğunluğu dikkate alındığında çalışma hayatına ilişkin talep ve sorunlarımızın daha kısa sürede çözüme kavuşturulması açısından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yeniden kurulması ve alınan karar sendikamızca memnuniyetle karşılanmıştır.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı hizmet birimleri şu şekilde olmuştur:

*Çalışma Genel Müdürlüğü,

*İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, 

*Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü,

*Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü,

*Hukuk  Hizmetleri Genel Müdürlüğü,

*Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü,

*Rehberlik ve  Teftiş Başkanlığı,

*Strateji Geliştirme Başkanlığı, 

*Avrupa Birliği ve Mali  Yardımlar Dairesi Başkanlığı,

*Personel Dairesi Başkanlığı,

*Destek Hizmetleri  Dairesi Başkanlığı,

*Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği,

*Özel Kalem Müdürlüğü.