ŞAHİN’DEN TERÖRE LANET VE ZAFER BAYRAMI MESAJI
< Geri

TES-İŞ Genel Başkanı  Mustafa Şahin,  artan terör olayları ve 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Açıklamada şöyle denildi: 

“30 Ağustos,  tarihimizdeki en anlamlı destanların başında gelir. Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk ordusunun ve milletinin  yokluğun içinde var olarak kazandığı bu zafer, halkımızın vatanı uğruna her türlü zorluğu aşabileceğinin en önemli göstergelerinden biri olmuştur.

30 Ağustos ruhu, 15 Temmuz  hain çete saldırısında da tezahür etmiş ve tankların önüne çıkan vatandaşlarımız, devam ettirdikleri demokrasi nöbetleriyle  bu vatan için dişini tırnağına takarak mücadele edeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Genç Türkiye Cumhuriyeti kurtuluş savaşından bu yana kahramanlık destanları yazmaya devam etmekte, bu destanlarda, kan, göz yaşı, ölüm, ayrılık, acı olsa da devletimiz ve milletimiz, ülkemizin  birlik ve bütünlüğü için tüm bedelleri  ödeme kararlılığını her fırsatta göstermektedir.

30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünde, ülkemiz ağır bir darbe girişimi yaşamış olsa da, PKK ve DAEŞ terör eylemleri canımızı yakmaya devam etse de, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hain bir suikast girişi yapılmış olsa da, en son Cizre’de yapılan terör saldırısında canlarımızı yitirsek de Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm bu sadırıların hakkından gelecek ve ülkemiz üzerindeki hain emeller boşa çıkarılacaktır.

 

Büyük Zafer’in yıldönümünde  Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizi zafere taşıyan milli mücadele kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor,  milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.”