TÜRK-İŞ DARBE GİRİŞİMİNİ BİRKEZ DAHA PROTESTO ETTİ
< Geri

TÜRK-İŞ Genel Merkez Yöneticileri, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların genel başkan ve yöneticileri ile işçiler 19 Temmuz 2016 Salı günü TÜRK-İŞ Genel Merkezi önünde toplanarak  darbe girişimini protesto etti.

TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin ile TES-İŞ yöneticileri, şube başkan ve yöneticileri ile üye işçilerin de bulunduğu protesto gösterisinin ardından  sloganlarla Güvenpark’a yüründü.

TÜRK-EŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, yaptığı konuşmalarda, özetle şunları söyledi:

 “Bizim için demokrasi ekmek kadar, su kadar, hava kadar önemli. Türkiye’de yapılan tüm darbelerin tek kaybedeni var, o da emekçiler. Demokrasi olmadan sendikalar olmaz, kitle örgütleri olmaz, demokrasi olmadan yaşam olmaz. Yarabbi Bizi Kuransız, Bizi Ezansız, Bizi Vatansız, Bizi Bayraksız Bırakma.

Allah bütün şehitlerimizin mekânını cennet yapsın. Şu an hastanelerde yaralı kardeşlerimiz var, hayırlı haberler bekliyoruz. Bu ülke halkından Allah razı olsun. Bu ülke halkı sokağa çıkmasaydı bugün burada konuşamazdık. Ordu bizim için çok önemli. Polis bizim için önemli. Onların içindeki hainler bir elin parmakları kadar. Testiyle su getirenle testiyi kıranı ne olursunuz ayırt edelim. Bu ülkeyi yönetenler hainlerle vatanseverleri ayırt etsin. Tüm siyasi partilere sesleniyorum, lütfen bu vatan hainlerine gerekeni yapın”