İDLİB'TE MEHMETÇİĞE YAPILAN HAİN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYOR, LANETLİYORUZ !
< Geri

İdlib'te askerlerimizin bulunduğu bölgeye düzenlenen hain hava saldırısı sonucu Serakib'in güneybatısında 33 kahraman askerimiz şehit olmuş, çok sayıda askerimiz yaralanmıştır. Regaip Kandilinde aldığımız bu acı haber yüreklerimizi dağlamıştır. 

 

Suriye'de yaşanan iç savaşa siyasi çözüm bulunması, bölgeden ülkemize olası terör saldırılarının önlenmesi, rejimin saldırıları sonucu sınırlarımıza doğru yaşanan kitlesel göçlerin önüne geçilmesi, nihayetinde barış ve huzurun sağlanması maksadıyla bölgede bulunan kahraman askerlerimize mübarek gecede yapılan hain saldırıyı şiddet ve nefretle  kınıyor, lanetliyoruz.

Bugüne kadar bölgedeki devasa göç ve insani krizlerin sorumluluğunu tek başına Türkiye'ye yüklemeye çalışan başta Avrupa Birliğine, üye ülkelere, BM'ye ve tüm uluslararası topluma bir kez daha artık kendilerine düşen sorumlulukları yerine getirmeleri için çağrıda bulunuyoruz.   

Devletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, şehitlerimizin kanını asla yerde bırakmayacak, hain saldırıya mutlaka misliyle cevap verecektir. Her zaman olduğu gibi dualarımız ve tüm varlığımızla devletimizin, milletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız.  Allah (cc) devletimize, milletimize, askerimize, birlik ve beraberliğimize zeval vermesin. 

Bu uğurda vatan için şehadete eren Aziz Şehitlerimize Allah'tan (cc) rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerine, gazilerimize ve milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

 

TES-İŞ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU