İDLİB’de HAİN SALDIRI: DÖRT ASKERİMİZ ŞEHİT, DOKUZ ASKERİMİZ YARALI
< Geri

Güney komşularımızda yaşanan savaşların Suriye ve Irak vatandaşları üzerindeki yıkıcı etkilerini hafifletmek, terörü engellemek ve barışı desteklemek için en fazla çaba gösteren ülke Türkiye olmuştur.  

 

Buna rağmen; Suriye rejim unsurları Rusya ile varılan tüm mutabakatlara aykırı bir şekilde, 3 Şubat 2020 tarihinde İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetlerimize karşı hain bir saldırı düzenlemiş, başlattıkları yoğun topçu atışı neticesinde dört askerimiz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere dokuz askerimiz yaralanmıştır.

 

Bölgede tespit edilen hedeflerin ve topçu atışı yapan unsurların derhal ateş destek vasıtalarıyla tahrip edildiği bildirilmiştir. Bölgede barış ve huzurun teminatı olan Türk Silahlı Kuvvetlerimize karşı düzenlenen bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Askerlerimizin kanı yerde kalmayacak, devletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz saldırıya misliyle karşılık verecek ve sorumlulardan mutlaka hesap soracaktır. Aziz şehitlerimize Allah’tan (cc) rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce milletimize başsağlığı, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.

 

TES-İŞ Genel Merkez Yönetim Kurulu