ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU İLK TOPLANTISI AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
< Geri

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK başkanlığında 2 Aralık 2019 tarihinde ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Bakan SELÇUK'un yanı sıra, Bakan Yardımcısı Ahmet ERDEM, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Akansel KOÇ, Çalışma Genel Müdürü Nurcan ÖNDER ve diğer komisyon üyeleri katıldı.

TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi IRGAT, "Asgari ücret çalışanlarımızın beklentilerine cevap verebilecek şekilde sonuçlanacaktır. Bu noktada sorumluluklarımızın bilincinde olarak çalışma yaptığımızı ifade etmek isteriz" dedi.

TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Komisyonda Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcisi, Türkiye İstatistik Kurumu temsilcisi, Ticaret Bakanlığı temsilcisi de olduğunu hatırlatan IRGAT özetle şunları söyledi; "Onlardan talep ettik, ikinci oturumda onların çalışmalarını komisyona getirmesini istedik. Bu çalışmaların gelmesi halinde sizlere daha rahat konuşabileceğiz. Biz TÜRK-İŞ Konfederasyonu olarak diğer konfederasyonlarla ortak bir çalışma başlattık. Onlarla da kendi çalışmalarını birlikte değerlendirip bir rakamla ortaya çıkacağız..... 

Umuyorum ki bu asgari ücret çalışanlarımızın beklentilerine cevap verebilecek şekilde sonuçlanacaktır.. Bu noktada sorumluluklarımızın bilincinde olarak çalışma yaptığımızı ifade etmek isteriz"