TES-İŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANDI
< Geri

TES-İŞ Başkanlar Kurulu, 18 Haziran 2019 tarihinde sendikamıza ait Adrina  otelde toplandı.

Başkanlar Kurulu, çalışma hayatı ile ilgili gündemdeki konuları görüştü ve özellikle kamuya muhatap işyerlerinde bağıtlanacak toplu sözleşmeler ile ilgili istişarelerde bulundu. 

Başkanlar Kurulu açılış konuşmasını yapan Genel Başkanımız Ersin Akma, son dönemde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Bu yıl ILO'nun kuruluşunun 100. Yılı olduğunu hatırlatan Akma, TÜRK-İŞ heyetinin 108. Uluslararası Çalışma Konferansında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Sayın Ergün Atalay  ve Çalışma  Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk'un biraraya geldiğini ve Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü için yol haritasının belirlendiğini söyledi. 

Bunun üzerine TÜRK-İŞ Koordinasyon Kurulunun toplanacağını ve Çalışma Bakanına gidileceğini ifade etti.

TES-İŞ'in kamu toplu iş sözleşmeleri ve çerçeve protokolü kapsamındaki talepleri ve politikalarının istişare edildiği Başkanlar Kurulunda ilgili işyerleri düzeyinde çalışma komisyonları oluşturuldu.

Genel Başkanımız Ersin Akma, Türk Metal Sendikasının Industriall üyeliğini desteklemek amacıyla katıldığı IndustriALL Küresel Sendikası İcra Kurulu hakkında Başkanlar Kurulunu bilgilendirdi.

Türkiye'nin Nükleer Enerji Programını uygulamaya koyması ve Akkuyu'da nükleer santral inşaatının başlaması ile birlikte TES-İŞ'in bu konuda aldığı inisiyatif ve çalışmaları anlatan Akma, 24-25 Haziran 2019 tarihinde Ankara'da ve sendikamızın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Dünya Nükleer Enerji Sendikaları Konferansı ile ilgili bilgi verdi.

Başkanlar Kurulu ayrıca 2019 yılında gerçekleştirilmesi planlanan baştemsilci ve temsilci eğitimleri, örgütlenme faaliyetleri ve diğer çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.