İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAFTASI...
< Geri

 ÖNCE İNSAN

 

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)  28 Nisan tarihini 'Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü' olarak ilan etmiştir. Ülkemizde ise konunun önemi nedeniyle bugün, haftaya dönüştürülmüş ve her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arası 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası' olarak ilan edilmiştir. Bu hafta boyunca tüm ülkede ilgili kuruluşlar tarafından, çeşitli eğitim programları ve etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinliklerin temel amacı, iş sağlığı ve güvenliği kültürünü geliştirmek, işyerlerinin güvenli , sağlıklı ortamlara kavuşturulması için gerekli bilinci ve çalışmaları teşvik etmektir.

İş sağlığı ve güvenliği sendikamızın örgütlü olduğu Enerji iş kolunda hayati önem arz etmektedir. Enerji iş kolundaki iş yerlerimiz risk açısından da çok tehlikeli  işyerinden kabul edilmektedir. Genellikle  ölümlü iş kazalarının yaşandiğı iş kolumuzda “ÖNCE İNSAN” anlayışının hakım olduğu bir çalışma ortamı  istiyoruz.

Güvenli bir iş ortamının oluşturulması için yapılan yasal düzenlemeler tek başına etkili olamamaktadır. Bunun için de işçi sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. İşçi sağlığı ve güvenliği açısından eksiklikleri gidermek ve daha güvenli bir çalışma yaşamı oluşturmak için çalışmalarımızı gerek verdiğimiz eğitim seminerleriyle gerek yaptığımız toplantı ve etkinliklerle bir bütün olarak yürütmekteyiz.

Tes-iş sendikası yönetim kurulu  olarak “ÖNCE İNSAN” anlayışıyla işyerlerinde gerekli iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin alınarak iş kazalarının olmaması ve tüm işçilerin sağlığının korunmasıdır. Tüm enerji işçilerine sağlıklı ve güvenli kazasız bir çalışma hayatı diliyoruz.

 

TES-İŞ SENDİKASI YÖNETİM KURULU