KONYA ŞUBEMİZİN 11. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
< Geri

Konya Şubemizin 11. Olağan Genel Kurulunu, 27 Ocak 2018 tarihinde Bera Otel’in toplantı salonunda gerçekleştirdik. Genel Kurula; Genel Başkanımız Mustafa Şahin’in yanı sıra, merkez yönetim kurulu üyelerimiz, şube başkanlarımız, işveren ve siyasi partilerin temsilcileri ile delegeler katıldı.

Genel Başkanımız Mustafa Şahin, aynı zamanda divan başkanlığına seçildiği Genel Kurula yaptığı konuşmasına, Afrin Şehitlerimizi ve vefat eden Konya Şube Sekreterimiz Osman Tuncel Kut’u rahmetle anarak başladı.

Ülkemizin içinde bulunduğu şartları değerlendiren Şahin,  “Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın başarılı bir şekilde sonuçlanacağına inancımız tamdır. Türk milleti olarak ordumuzun askerimizin ve tüm komutanlarımızın yanındayız, yüreğimiz onlarla birlikte atıyor.  Kendilerine başarılar diliyoruz. İnşallah harekat en az sayıda şehit verilerek, kısa sürede sonuçlanır….Hepimiz şehit olmaya hazırız…” dedi.  

Şahin, çalışma hayati ile ilgili sıkıntıların fazla olduğunu ifade etti. Taşeron işçi meselesinin KHK ile çözülmek istenmesi hakkında konuşan Şahin,  “…Taşeron işçi konusu ilk önce TBMM’ye gelseydi ve herkesin görüşleri alınsaydı,  bugün karşı karşıya olduğumuz sorunlar yaşanmazdı” dedi.  

Kadroya geçebilenler adına; emeği geçenlere teşekkür eden Şahin, özellikle KİT’lerde çalışanlar olmak üzere kadrolu olamayanların bulunduğunu, bu işçilerin çözüm beklediklerini, geçişlerde toplu sözleşmeler ve iş kolları ile ilgili aksaklıklar yaşandığını anlattı. Bu konularda çalışmaların devam ettiğini ifade etti ve en kısa sürede sorunların çözülmesini ümit ettiğini belirtti.

Şahin, imzalanan ve imzalanacak olan toplu iş sözleşmelerini değerlendirdi, elde edilen kazanımları anlattı. Çözülemeyen sıkıntıları bildiğini ve en kısa sürede çözmek için mücadelenin süreceğini söyledi. 15 Temmuz gecesi yaşananları da hatırlatan Şahin, “…O gece verdiğiniz mücadele olmasaydı, şu an hiçbirimiz burada yoktuk.” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Genel Kurulun ilk konuşmasını yapan Şube Başkanımız Behçet Şenbilir ise; TES-İŞ’in 55 yıllık tarihi boyunca Türk sendikacılık hayatına değer kattığını, ilkelerinden vazgeçmediğini, siyasetten uzak durduğunu ve emekçilerin hak ve menfaatlerini koruduğunu söyledi.

TES-İŞ mensubu olmaktan onur duyduğunu ifade eden Şenbilir, vatan savunması ve terörün bertaraf edilmesi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatının, Türk Milletine yakışır bir başarıyla devam ettiğini ve dualarının Mehmetçikle birlikte olduğunu belirtti.  

Yapılan konuşmaların ardından yönetim ve denetim raporlarının okunması ile Genel Kurul çalışmalarına devam edildi. Kongrede yapılan seçim sonuçlarına göre, Konya Şube Başkanlığı görevini yeniden seçilen Behçet Şenbilir üstlendi.    

Konya Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarına ise önümüzdeki dört yıllık süre için aşağıda isimleri yer alan arkadaşlarımız seçildi.

Kendilerini tebrik ediyor, başarılı bir çalışma dönemi diliyoruz. Konya Şube Genel Kurulu’nun tüm çalışma hayatına ve TES-İŞ camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.    


Konya Şube Yönetim Kurulu:

Şube Başkanı, Behçet Şenbilir

Şube Sekreteri, Hakan Sabuncular

Şube Mali Sekreteri, Gökhan Yalçın

Şube Teşkilat Sekreteri, Galip Koçak

Şube Eğitim Sekreteri, Hasan Basri Önver

 

Denetim Kurulu:

Ahmet Bayram

İbrahim Çelik

Gökmen Yılmaz


Disiplin Kurulu Üyeleri:

Kazım Akgündüz

Sinan Çiftçi

Ayhan Kasalak