"ALLAH, GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN YARDIMCISI OLSUN, ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN"
< Geri

TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Şahin, Afrin Bölgesinde yer alan terör unsurlarına karşı Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı “Zeytin Dalı Operasyonunun” milli istikbalimiz açısından son derece önemli olduğunu ifade ederek; bir açıklama yaptı.

TES-İŞ’in her zaman olduğu gibi Yüce Türk Milletinin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında olduğunu belirten Şahin, operasyonun Türkiye’nin güvenliğini sağlamakla kalmayacağını ve bölgede yaşayan tüm insanlara barış götüreceğini söyledi.

Şahin açıklamasında şunları kaydetti:

“20 Ocak 2018 tarihinde saat 17.00’da başlayan “Zeytin Dalı Operasyonunun” en kısa sürede ve büyük bir başarıyla sonuçlanacağına inancımız tamdır. Türk Milletinin istikbali ve güvenliği açısından hayati önemi olan bu Operasyon aynı zamanda bölgede yaşayan tüm insanlara barış ve huzur götürecek, bölgedeki teröre ve zulme son verecektir.  

Türkiye son yıllarda kendisine karşı oynanan sayısız oyunları nasıl bertaraf ettiyse, ülkemizin güney sınırlarında oluşturulmak istenen terör koridorunu ve milletimize yöneltilen tehditleri de aynı şekilde başarıyla bertaraf edecektir. Seksen milyon Türk vatandaşının yüreği Mehmetçikle birlikte atmaktadır. TES-İŞ her zaman olduğu gibi Yüce Türk Milletinin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanındadır.

Gerçekleştirdiği tüm operasyonlarda sivilleri ve bölge halkını koruyan, gittiği yere sadece demokrasi, barış ve huzur götürmeyi ilke edinen, uluslararası anlaşmaların gereklerini eksiksiz yerine getiren Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için dua ediyoruz. Allah, güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun, ordumuzu muzaffer eylesin.”