TÜRK-İŞ GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU "ACİL" ÇAĞRI ÜZERİNE TOPLANDI
< Geri

TÜRK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu “acil” çağrı üzerine “taşeron” ve “zorunlu arabuluculuk” konularını görüşmek amacıyla 81 İl temsilcisinin katılımıyla toplandı. 8 Ocak 2018 tarihinde Down Town Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirilen toplantıda “696 Sayılı KHK ile Getirilen Taşeron İşçilik Düzenlemesi, Örgütlenme Çalışmaları ve Zorunlu Arabuluculuk” konuları görüşüldü.


TÜRK-İŞ Yönetim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda toplantıya, Genel Başkanımız Mustafa Şahin’in başkanlığında Genel Teşkilat Sekreterimiz Mehmet Solak ve TÜRK-İŞ il temsilciliği görevi üstlenmiş olan şube başkanlarımızdan oluşan bir heyet katıldı.


Toplantıda, TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu üyeleri, teşkilat başkanları, il temsilcileri ve uzmanlar görüş alışverişinde bulundu. 81 ilde yaşanan sorunlar anlatıldı. En fazla görüşülen konu, TÜRK-İŞ gündeminde ilk sırada yer alan KİT’lerde kadroya alınmayan yaklaşık elli bin taşeron işçisinin durumu oldu.  


Toplantıda ayrıca, 2018 yılında açıklanan “asgari ücret”, örgütlenme çalışmaları, örgütlenme faaliyetlerinde karşılaşılan sorunlar ve 1 Ocak 2018 tarihinde başlayan “zorunlu arabuluculuk” konuları tartışıldı.