ELAZIĞ ŞUBEMİZİN 11. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
< Geri

Elazığ Şubemizin 11. Olağan Genel Kurulunu, 21 Ekim 2017 tarihinde Akgün Otel Konferans Salonunda gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Mustafa Şahin’in katıldığı ve Divan Başkanı seçildiği Genel Kurul büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Genel Başkan Yardımcımız Ersin Akma, Genel Mali Sekreterimiz Sedat Çokol, Genel Mevzuat Sekreterimiz İsmail Bingöl, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Mehmet Solak, Genel Eğitim Sekreterimiz Metin Durdu, Van Şube Başkanımız Naif Balandı, Urfa Şube Başkanımız Ramazan Düzme, Ankara 1 ve 2 No’lu Şube Başkanlarımız Dural Karakoç ve Fatih Tülek, Kahramanmaraş Şube Başkanımız Lutfi Ergin, Afşin Şube Başkanımız Mustafa Kılıç, İstanbul 2 ve 3 No’lu Şube Başkanlarımız, Adem Aşıkkutlu ve Hüseyin Ozil, Erzurum Şube Başkanımız Muharrem Demircan, Kayseri Şube Başkanımız Hasan Aydın,  Antalya Şube Başkanımız Hacı Mevlüt Ünal, Kütahya Şube Başkanımız Eşref Erden, Trabzon Şube Başkanımız Cengizhan Gündoğdu, Diyarbakır 1 ve 2 No’lu Şube Başkanlarımız Ali Öncü ve Şükrü Kaçmaz, İzmir 1 No’lu Şube Başkanımız Muharrem Ekim, Sivas Şube Başkanımız Tevfik Güveri,  Isparta Şube Başkanımız Osman Korkmaz, işveren ve siyasi partilerin temsilcileri ile delegeler katıldı.

Genel Kurula konuşma yapan Genel Başkanımız Mustafa Şahin, Türkiye sınırları içerisinde ve dışarısında yaşanan sıkıntılara değindi. Genel Başkanımız konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Her türlü sıkıntının yaşandığı bir dönemden geçiyoruz, bizim gidebileceğimiz başka bir yer ülke yok. Bizim terörist dediklerimize dost diyerek kucak açanlar, her türlü ağır silahlarla onlara destek olmaktadır. Bu silahlar Türk askerine karşı, Türkiye’ye karşı kullanılmaktadır.

Diniyle, diliyle, ırkıyla, mezhebiyle yöresel farklılıklarıyla ne olursa olsun hep birlikte hareket etmek, hep birlikte yaşamak zorundayız. Bunun için de aklımızı kiraya vermeyeceğiz. Beynimizi kiraya vermeyeceğiz. Birilerine alet olmayacağız. Dün yaşadığımız 15 Temmuz’u unutmayacak, unutturmayacağız.

Bizim gideceğimiz başka bir ülke yok. Iraklının Suriyelinin, Afganlının, Filistinlinin kaçabileceği, gelebileceği bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Ama bizim gidebileceğimiz başka hiçbir yer yok. Biz, ülkemize her anlamda sahip çıkmak zorundayız. Bir milli duruş sergilemek mecburiyetindeyiz. Ufak kırgınlıklarımızı, dargınlıklarımızı bir tarafa bırakıp, kardeşlik bilinciyle birlikte hareket etmek durumundayız...”

Genel Kurulda yeniden Şube Başkanlığına seçilen Erdeniz Erdim ise yaptığı konuşmada, daha önce olduğu gibi bundan sonra da emekçilerin yaşadıkları sorunlara köklü çözümler getirmek, refah seviyelerini yükseltmek, çalışma koşullarını iyileştirmek için çalışacaklarını söyledi.

Her inanca, her kimliğe ve siyasi görüşe eşit mesafede duracaklarını anlatan Erdim, üyelerin ve delegelerin desteği ile geldikleri yerleri unutmayacaklarını, onların güvenine layık olmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Erdim, “elleri ile çalışan kişi işçidir, hele hele kafasıyla çalışan insan ustadır. Elleri, kafası ve yüreğiyle çalışan insan sanatkardır. Sizler enerji sektörünün sanatkarlarısınız. Tes-İş’in varlığının yapı taşları sizlersiniz. Tüm kardeşlerimizi Tes-İş’in çatısı altında birleştirecek olan adaletli bir yönetim anlayışı ise bu yapının çimentosudur” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından yeniden seçilerek göreve getirilen Erdeniz Erdim, TES-İŞ Elazığ Şube Başkanı oldu.  Elazığ Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarına ise önümüzdeki dört yıllık süre için aşağıda isimleri yer alan arkadaşlarımız seçildi.

Kendilerini tebrik ediyor, başarılı bir çalışma dönemi diliyoruz. Elazığ Şube Genel Kurulu’nun tüm çalışma hayatına ve TES-İŞ camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.    

Elazığ 2 No’lu Şube Yönetim Kurulu:

Şube Başkanı, Erdeniz Erdim  

Şube Sekreteri, Fikret Çalışkan

Şube Mali Sekreteri, Zülküfil Taşkın

Şube Teşkilat Sekreteri, İbrahim Karakayış

Şube Eğitim Sekreteri, Ümit Acarlar

Denetim Kurulu:

Hikmet Kala

Nihat Aksoy

Cahit Erten

Disiplin Kurulu Üyeleri:

Eyüp Pelitoğlu

Hamdi Zincirli

Yunus Bozaba