29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
< Geri

29 Ekim 1923, Türkiye Cumhuriyeti’nin resmen kurulduğu, dillere destan Kurtuluş Mücadelesinin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisine ait “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünün taçlandığı gündür.  

29 Ekim tarihinde Türk Milleti, seçtiği kişiler aracılığıyla halkın kendi kendisini yönetmesi anlamına gelen Cumhuriyet idaresiyle tanışmıştır. Cumhuriyet’in ilanıyla Türkiye, Kurtuluş Savaşında elde edilen zaferin ardından çağdaş uygarlıklar düzeyine giden yolda da şaha kalkmıştır. Cumhuriyetle birlikte siyasal, ekonomik, sosyal ve toplumsal yaşamı ilgilendiren tüm alanlarda sayısız yenilikler yapılmıştır.   

Cumhuriyet ve Atatürk’ün gelecek nesillere armağanı olan Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğimizin, devlet idaresi üzerinde sahip olduğumuz hak ve yetkinin, demokrasimizin, tüm sendikal hak ve özgürlüklerimizin güvencesidir. Yine büyük önderimizin sözleriyle Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan, Türk Milletinin adetlerine ve karakterine en uygun idare şeklidir.  

Egemenliğimizin temeli olan, milli dayanışmanın en üst düzeye çıktığı bu önemli günde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Yüce Milletimizin ve üyelerimizin Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.    

 TES-İŞ YÖNETİM KURULU