SİVAS ŞUBEMİZİN 11. GENEL KURULUNU YAPTIK
< Geri

Sivas Şubemizin 11. Genel Kurulu, 30 Temmuz 2017 tarihinde Sivas Büyük Otel’de gerçekleştirildi. 

Genel Kurula; üye ve delegelerin yanı sıra,  Genel Başkanımız Mustafa Şahin, genel merkez yönetim kurulu üyeleri, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların başkanları, sendikamıza bağlı şubelerin başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. 

Divan başkanlığına seçilen Genel Başkanımız Mustafa Şahin Genel Kurula hitaben yaptığı konuşmasında devam eden toplu sözleşme süreci hakkında delegelere bilgi verdi. NACE kodlaması ve taşeronlaşma nedeniyle yaşanan sıkıntılara ve sendikaların gündeminde yer alan diğer sorunlara değindi. Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu sorunları anlattı ve birlik beraberlik mesajı verdi. 

Genel Kurula konuşan Sivas Şube Başkanı Tevfik Güveri ise teşkilatın sorunlarını çok iyi bildiğini;  ayrım yapmadan Sivas, Tokat ve Yozgat’taki üyelerin sorunları ile ilgilendiklerini belirtti. Sözleşmelerle ilgili müzakerelerin devam ettiğini ve sıkıntıları aşmak için Genel Merkez ile birlikte çalıştıklarını kaydetti. 

Sivas Şube Başkanımız Tevfik Güveri, DSİ ve İller Bankası’nda özellikle taşeron işçilerle ilgili sorunlar yaşandığını ifade etti. İyi bir çerçeve protokol imzalandığını, bu dönem TES-İŞ Genel Başkanı ve Genel Merkez Yönetim Kurulunun, teşkilatın taleplerini üst düzey yetkililerle çok istekli ve yoğun bir şekilde görüştüklerini söyledi. Genel Kurulun ülkeye ve teşkilata hayırlar getirmesini diledi.

Yapılan seçim sonucunda 136 oy kullanıldı ve geçerli oyların 126’sını alan Tevfik Güveri önümüzdeki dört yıllık süre için yeniden Sivas Şube Başkanı seçildi. Sivas Şubemizin Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarında aşağıda isimleri bulunan arkadaşlarımız görev almışlardır. Kendilerini tebrik ediyor, başarılı bir çalışma dönemi diliyoruz. Sivas Şube Genel Kurulunun tüm çalışma hayatına ve TES-İŞ camiasına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.  

Yönetim Kurulu:

Tevfik Güveri
Şube Başkanı

Ömer Yolcu
Şube Sekreteri

Yalçın Koçak
Şube Mali Sekreteri

Ali Keklik
Şube Teşkilat Sekreteri

Ali Fiat
Şube Eğitim Sekreteri

Denetim Kurulu:

Rasim Tanyıldızı
Hakan Korkmaz
Ali Fuat Özdemir

Disiplin Kurulu Üyeleri:

İlhami Başköy
Ercan Kablan
Salim Ünal