15 TEMMUZ İHANETİ VE HAİNLİĞİNİ AFFETMEDİK. ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜYÜZ
< Geri

Tüm demokratik kazanımlarımızı ortadan kaldırmayı hedefleyen 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Geçen bu süre zarfında vatan düşmanlarının kana buladığı 15 Temmuz gecesini anmadığımız bir gün bile geçmedi.

O geceyi kana bulayanları, özgürlüklerimize, demokrasimize, milli iradeye, TBMM’ne ve canımıza kastedenleri her gün lanetledikçe milli değerlerimize birlik ve beraberliğimize olan bağlılığımızı pekiştirdik.  

Demokrasi uğruna, bir an bile düşünmeden meydanlarda canını veren 248 şehidimizi, o gece ve sonrasında yurdumuzun her köşesinde günlerce, gece gündüz demeden demokrasi nöbetleri tutan milletimizi ve emniyet güçlerimizi minnetle yad ettikçe, vatanımızın hiçbir şekilde bölünemeyeceğini, Yüce Milletimize hiçbir koşulda diz çöktürülemeyeceğini düşmanlarımızın hafızalarına kazıdık.

Birlik ve beraberlik içerisinde saldırıları bertaraf ettikçe, vatana ihanetin üstüne azim ve kararlılıkla gittikçe, içeride ve dışarıda teröre karşı daha büyük başarılar kazandık.  O gece elde edilen demokrasi zaferinin yanında; başta yeni enerji yatırımları olmak üzere, artan yatırımlarla, istihdam seferberliğiyle ve büyümeye devam eden ekonomimizle tüm dünyayı şaşırtmayı başardık.

Yüce Milletimize karşı yapılan bu ihaneti ve hainliği affetmedik. Birlik ve beraberlik içerisinde Milletçe attığımız kararlı adımlarla kısa sürede en zor sorunların üstesinden geldik. Şimdi daha güçlüyüz.

Bundan sonraki süreçte başka yol kazalarına veya darbe girişimlerine fırsat vermemek için 15 Temmuz sonrasında olduğu gibi tek yürek olmalı, aynı azim ve kararlıkla ortak değerlerimizi güçlendirmeliyiz. Demokrasimizi, hak ve özgürlüklerimizi tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir seviyeye taşımalıyız.  

Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası-TES-İŞ yöneticileri ve üyeleri olarak; dünyada bir eşi veya benzeri olmayan bu ülke, bu vatan için, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve bağımsızlığımızı sonsuza kadar yaşatmak için, işçinin ve vatandaşın hakkı, özgürlüğü ve refahı için, var gücümüz ve Enerjimizle çalışmaya devam edeceğiz. Daha fazla çalışacak, örgütlenecek, işçi haklarının var olması ve kazanılmış hakların geliştirilmesi için; su gibi, hava gibi hayati olan demokrasimizi canımız pahasına koruyacağız. 15 Temmuz gecesi yaşananları ve aldığımız dersleri unutmayacak, unutturmayacağız.         

15 Temmuz gecesinin birinci yılı vesilesiyle aziz şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Kanlı darbe girişimini gerçekleştirenleri bir kez daha şiddetle lanetliyoruz.

TES-İŞ YÖNETİM KURULU